tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Carpaty Cup 2016 - 5. kolo SP20-21.8.2016

Piate a posledné kolo SP bolo prísľubom najkrajšej súťaže sezóny. Tak to v Jasove býva, krásna strelnica a TOP organizácia. Len škoda, že bez účasti viacerých domácich strelcov. Vytrieskať Jasovčana v Jasove, to je krásny pocit. :) A keď vytrieska on Vás, až tak to nemrzí, šak je doma. Ako sme si už tento rok zvykli, rekordných účastí sme sa nedočkali. Na atraktivite preteku to ale neubralo. Rozhodovalo sa o konečnom umiestnení v SP.Chrobákov bolo požehnane, tri kusy. Tretina od nás a dve tretiny z východu. Náš Matúško začal v pohode ale končil lepšie. Nakoniec s pohodlným odstupom na druhom mieste s 589 bodmi. Pri tomto počte strelcov sa eliminácie nekonali a Matúško získal striebro a 16 bodov do SP. Celkovo sa v SP umiestnil na druhom mieste a k tomu mu gratulujeme.

Starších žiakov bolo tento krát menej ako sme na túto kategóriu zvyknutí. Náš Adrián tu bol jediný zástupca západu a česť hájil schopne. V kvalifikácii dal svoj osobák 525 bodov a skončil na druhom mieste. Semifinále vyhral s prehľadom 6:2. Vo finále prehrával ale zabojoval a pokúsil sa o zvrat. Za stavu 3:5 v jeho neprospech mal všetko vo svojich rukách a ak by nestrelil myslím jednotku, ale niečo schopnejšie, išiel by do rozstrelu. Takto sa ale musel uspokojiť s druhým miestom. Aj tak dobré, do SP si pripísal 16 bodov a celkovo skončil tiež na druhom mieste. Gratulácie aj jemu.

Našimi ďalšími želiezkami v ohni boli naši chlopi. V kategórii muži OL sme mali ďalší 27% zápis, pretože z 11 súťažiach sme mali mi troch. Matúš tretí, druhú polovicu jak sa hovorí nevládal a pekný nábeh na výsledok s prehľadom pochoval, 598 bodov. Radim piaty s takmer identickými polkami (dvojzmysel ?), 582 bodov. Andrej ich mal menej identické, 566 bodov a šieste miesto. Jak u debilov, chalani sa zase asi dohodli a pri postupe do štvrťfinále ide samozrejme tretí so šiestym. 1/8 prebiehala tak že Matúš s Radimom mali voľno, Andrej si štvrťfinále vybojoval bez problémov 6:0. Došlo teda k odvete z Mikuláša, Andrej proti Matúšovi. Dopadlo to rovnako, 6:2 v prospech Matúša. Andrejovi to stačilo na siedme miesto. Radim bojoval ako lev, ale nakoniec bohužiaľ do semifinále nepostúpil a prehral 4:6, skončil ale piaty. Ak sledujete tohtoročné výsledky, asi už viete ako to dopadne. Ak nie tak čítajte. Matúš do finále neprešiel, prehral 3:7 (s olympionikom takže pohoda). V boji o bronz, síce tesne, ale predsa, prehral 4:6 a pripísal si na svoje konto štvrté štvrté miesto z celkových piatich tohto sezónnych štartov. Tomu sa hovorí konzistencia. :) Niekto si povie, že zas štvrtý, ale na druhú stranu, zas v TOP4! Ale šak aj Sagan bol veľakrát štvrtý, raz sa to zlomí. :) Do SP Matúš 11 bodov, Radim 8 a Andrej 5. Celkovo Andrej deviaty, Radim piaty a Matúš prekvapivo nie štvrtý ale tentokrát tretí.Slovenský pohár v terčovej roku 2016 teda celkom úspešný. Z tých, čo sa nezúčastnili Carpaty Cupu, Tomáš medzi kadetmi prvý, Filip v rovnakej kategórii okolo siedmeho miesta. Lea medzi staršími žiačkami asi ale deviata s jedným štartom v sezóne. Z tých čo boli na zopakovanie, Matúško druhý, Adrián druhý, Matúš tretí, Radim piaty, Andrej deviaty a Pepo v prvý rok súťaženia druhý! Veteráni traste sa. :) Koniec sezóny sa blíži a zavŕšime ju opäť v Jasove na MSR. Suchá do toho!M

User login