tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Liptovský pohár - 3. kolo SP v terčovej lukostreľbe9.-10.7.2016

Slovenská lukostreľba si tento rok pripísala historický úspech v podobe hneď dvoch miesteniek na Olympijské hry. Malo by to znamenať, že lukostreľba na Slovensku napreduje. Možno áno, výsledkovo, prípadne konkurencie schopnosťou. Ale aj to iba v prípade malého množstva našich strelcov. Čo sa týka úrovne našich pretekov, začína to vyzerať presne opačne. Kategória, ktorá si dlho hovorila ako najsilnejšia, sa už zmestí na TRI terčovnice. A to je bieda, keďže tu ide o SP. Hovorím o kategórii muži olympíjsky luk. Aby to nejak vyzeralo, musia tam strieľať už aj ženy. V mládežníckych kategóriách sa počtom na kedysi najsilnejšiu kategóriu doťahujú, miestami ju aj predbehnú. Asi musíme počkať, kým decká vyrastú. Treba veriť, že s tým neseknú. Pre mňa je smutné, že takáto slabá účasť bola práve na Memoriáli Miroslava Michalca. Toľko na úvod.Dovolenkové obdobie zapríčilo neúčasť našich najmenších, Matúška a Ley. Preto hodnotenie začíname Adriánom medzi staršími žiakmi. Ten bol cely týždeň pred pretekom v tábore a preto to tak aj vyzeralo. Ako sa ukázalo večer a hlavne v nedeľu doma pri teplomeri, jeho slabý výkon mala na svedomí pravdepodobne aj horúčka. Adrián sa s nástrelom 419 bodov kvalifikoval na piatom mieste. V nedeľu ale zabojoval, najprv vyradil štvrtého z kvalifikácie 6:2. V semifinále sa stretol s odvekým rivalom a víťazom kvalifikácie. Po súboji plnom nervov vyhral na rozstrel vďaka deviatke. Vo finále mu už veľa síl nezostalo a súperovi nechal zlato skoro zadarmo, 1:7. Aj tak pekný výkon a vyšplhanie sa na stupeň víťazov. Adrián si do SP pripísal 12 bodov a priebežne figuruje na treťom mieste.

Kadetov sme mali tentokrát dvoch. Tomáš sa držal svojho štandardu a s nástrelom 629 bodov sa kvalifikoval na prvom mieste. Filip kus menej ale aj 544 bodov mu stačilo na štvrté miesto. Tomáš prešiel cez štvrťfinále suverénne 6:0. Filip ťahal v súboji štvrtého s piatym za kratší koniec a prehral 2:6. Zisk dvoch bodov znamenal šieste miesto. Tomáš ho ale v semifinále pomstil a jeho súpera vyklepal 6:0. Vo finále to už také jednoduché nebolo, jeho súper mal väčšie šťastie a Tomáš prehral 2:6. Zisk striebra ale poteší. Pre Filipa 8 bodov a pre Tomáša 18 bodov do hodnotenia SP.

V kategórii muži tvoril náš klub cca 27% štartového poľa. Ak by sme tam mali 5-6 strelcov, nepoviem ani slovo, ale mali sme troch a spolu teda pretekalo 11 súťažiacich. Aj to po zlúčení mužov a žien do jednej kategórie... K výsledkom, Matúš si z našich viedol najlepšie a po zisku 615 bodov bol na treťom mieste. Radim s 593 bodmi za ním na štvrtom a Andrej s 583 bodmi na šiestom mieste. Nepríjemný žreb pre našich, pretože pri postupe do štvrťfinále, ide samozrejme tretí so šiestym. Andrej to do štvrťfinále zvládol suverénne 6:0. Tam sa teda dostal do potýčky s Matúšom. Po dvoch sadách bolo nerozhodne 2:2 ale potom už to skúsenejší strelec zvládol lepšie a Matúš postúpil po výsledku 6:2. Andrejove 2 body a tiež počet bodov ktoré v setoch nastrieľal, znamenali pre neho piate miesto. Radim sa stretol s olympioničkou Longovou a 2 body si uchmatol iba vďaka bingu. Prehral teda 2:6 a do semifinále sa žiaľ nedostal. Usadil sa hneď za Andrejom na šiestom mieste. Do semifinále sa dostal od nás iba Matúš a úspešný v ňom nebol. Prehral 2:6 a v boji o bronz nastúpil proti Longovej. Tu ukázal charakter a sebavedomie jej pred blížiacimi sa OH ničiť nechcel. Preto keď zaváhala ona, on zaváhal viac. :) Prehral 0:6 a skončil štvrtý. Matúš si pripísal do SP 11 bodov, Radim 8 bodov a Andrej 7 bodov.

Náš posledný a najstarší zástupca Pepo si viedol bravúrne. Zvyšku štartového poľa utiekol o viac ako 80 bodov a skončil prvý. Tu sa toho moc popísať nedá, pretože eliminácie sa opäť nekonali. Vznikla aj menšia hádka a podaktorí opäť ukázali pravý charakter. :) Pepovi ale gratulujeme. Do SP si pripísal 20 bodov, keďže tabuľka SP sa tvári, že všetko beží podľa súťažného poriadku (tam je napísané, že kolo SP tvorí jeden deň - kvalifikácia a druhý deň – eliminácie). Pepo teda vyhral aj papierové eliminácie. Takže v SP šplhá hore. :)

Strieľalo sa aj o Memoriál Miroslava Michalca, Pepovi veľa nechýbalo a vyhral by ho. Niekto oveľa mladší mal ale o nejaký ten bodík viac. Aj tak pekne :) Pretek pekný, počasie v pohodičke, len škoda tej účasti. Suchá do toho!M

User login