tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Pohár starostu obce Veľké Zálužie - 2. kolo SP v terčovej lukostreľbe18.-19.6.2016

Úvod sezóny je k našim peňaženkám zhovievavý, na prvé kolo sme cestovali cca 35 km od našich príbytkov, na to druhé rovnako, ibaže na opačný smer. V Záluží sme mali slnečne, miestami zafúkal slabší vietor. Vyhovoriť sa na zlé počasie teda nedalo. Zastupovalo nás tu 7 strelcov v piatich vekových kategóriách. Pepo mal debut a súperom v kategórii veteráni naznačil, že s ním odteraz budú musieť počítať. :)Náš jediný chrobák mal po prvej polke nábeh na 600 bodov, druhú polku ale trocha polavil a nakoniec nastrieľal 591 bodov. To mu v kvalifikácii stačilo na tretie miesto. V elimináciách išiel Matúško ako lavína, ničil všetko, čo stretol. V štvrťfinále vyhral 6:0, semifinále 7:3 a finále s prehľadom 6:0. Zlato pre nášho chrobáka a 16 bodov do SP a priebežne mu patrí druhé miesto!

Lea absolvovala prvý pretek medzi staršími žiačkami na 50 metrovú vzdialenosť. Prvý pokus na túto vzdialenosť a ešte asi aj puberta sa odzrkadlili na výsledku, 306 bodov, ale aspoň štvrté miesto. Z celkového počtu 6, nastúpili do eliminácii 4. Cez štvrťfinále teda Lea prešla zadarmo, keďže jej súperka nedorazila. V semifinále už súperku mala a po malátnom výkone Lea prehrala, koľko:toľko neviem, nepamätám si a vo výsledkoch to nahodené nie je. V malom finále o bronz mala Lea asi podané na súperku a preto prehrala 0:6. Štvrté miesto pre Lea a do SP spolu 10 bodov. Priebežne jej patrí pravdepodobne štvrté miesto. Pravdepodobne preto, lebo si nie som istý, ako bude SLZ udelovať body do SP strelcom, ktorí nenastúpili na eliminácie.

Momentálne náš TOP reprezentant, Tomáš, opäť dominoval medzi kadetmi. V kvalifikácii strelil na neho síce slabší výkon, 613 bodov, ale na prvé miesto mu to stačilo. Štvrťfinále mal bye, v semifinále vyhral po dramatickom zápase 6:4 a finále rovnakým spôsobom 6:4. Tomáš to zahral pre divákov, 6:0 by nebolo také zaujímavé. Takže zlato pre Tomáša a do SP 20 bodov, kde momentálne figuruje na prvom mieste.

Ako sme si už zvykli, najviac zástupcov sme mali medzi mužmi. Výsledky v tejto kategórii boli biedne, dlho som nevidel, aby nebolo treba streliť ani 600 bodov na prvé miesto. Matúš sa k tejto méte priblížil najviac, 594 bodov mu ku podivu stačilo na druhé miesto. Andrej dal 569 bodov a kvalifikoval sa ako piaty, Radim hneď za ním na šiestom mieste z 560 bodmi. V elimináciách to bola veľká sranda. Najúspešnejší bol asi Andrej, pretože napriek tomu, že v nedeľu na eliminácie vôbec nenastúpil kvôli iným povinnostiam, vo výsledkovej listine figuruje na štvrtom mieste. :D Málo chýbalo a mohol mať aj medailu. ;) Tu treba podotknúť, že pokiaľ mi pamäť siaha, toto bola asi prvá neúčasť nášho strelca na elimináciách. Našli sa samozrejme takí, ktorí nám to pri jednej diskusii hneď vyhodili na oči, ako by sme boli klub ktorý to robí pravidelne. Nuž, všelijakí sme. Ale to som trocha odbočil. Okrem Andreja nenastúpili na eliminácie ďalší traja strelci a keďže mužov bolo dokopy 11, bola to celkom fraška. Našli sa aj takí, ktorým stačilo vyhrať jeden súboj a hneď boli vo finále. Radim v prvom kole súpera mal a porazil ho 6:0. Matúš mal vďaka umiestneniu z kvalifikácie bye. V štvrťfinále ale Radim súpera nemal a do semifinále prešiel grátis. Matúš po peknom súboji vyhral až na rozstrel 6:5, tesnotka. V semifinále sa naši chalani stretli v boji o finále. Tentokrát mal viac šťastia Matúš a vyhral 6:2. Radim sa v boji o bronz triasť nemusel, išiel proti Andrejovi, ktorý sa tam dostal nikto nevie ako. Radim teda bronzový. Matúš bol jediný, kto musel odstrieľať všetky súboje proti reálnemu súperovi. To sa na ňom odzrkadlilo a určite preto prehral 4:6. Skoro to ale vyšlo. Striebro pre Matúša. Ten si do SP pripísal 16 bodov, Radim 9 a Andrej asi 4 za kvalifikáciu, pochybujem že za to pofidérne štvrté miesto z eliminácii dostane nejaké body.  Matúš je priebežne druhý, Radim štvrtý a Andrej ťažko povedať, keďže znova tu bude ťažká úloha pri udeľovaní bodov pri neúčasti v elimináciách.

Debut na súťaži mal náš snaživý veterán, Pepo. Pre neznalých celým menom Josef Plevza. :) Po polovici viedol kvalifikáciu a nebyť jednej horšej sady na konci kvalifikácie, druhé miesto by mal určite. Rozdiely medzi strelcami boli ale malé a Pepo skončil štvrtý, iba 8 bodov za druhým. Veteráni využili Pepovu neskúsenosť a po ich dohode sa eliminácie nekonali. Asi im náš strelec nahnal strach. :) Takže Pepo bez možnosti zabojovať o medailu nakoniec štvrtý a pripísal si prvých 5 bodov do SP. Je to trocha(dosť) nefér, pretože ak sa eliminácie strieľali na prvom kole, mali by sa konať aj na všetkých ostatných. Pepo bol tým ukrátený o zisk viacerých bodov a aj preto je priebežne na šiestom mieste. Výsledkom ale ukázal, že bude v tejto vekovej kategórii miešať kartami.

Súťaž vo Veľkom Záluží bola výsledkovo poväčšine biedna, účasťou priemerná a hlavne v nedeľu zdĺhavá. Suchá vybojovala 2x zlato, 1x striebro, 1x bronz a 2x (3x ak počítame aj Andreja) zemiak. Takže vlastne celkom slušný pretek. Suchá do toho!M

User login