tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Pohár starostu obce Viničné - 1. kolo SP v terčovej lukostreľbe7.-8.5.2016

Začala sa nám vonkajšia sezóna, aj keď počasie to miestami neschvaľuje. Tréningy nám neraz znemožnil silný vietor v kombinácii s dažďom, za to vo Viničnom bolo výnimočne pekne. Tam sme zvyknutí na počasie v ktorom radšej sedíme pred telkou pri šálke kávy. Tentokrát nás ale prekvapilo pražiace slniečko a iba slabučký vietor. Počasie teda prialo dobrým výsledkom. Nie všetci sme ich ale dosiahli, asi za to môže slabšia príprava. :)Na prvé kolo SP sme cestovali iba v sedem člennom zastúpení. Matúško mal našliapnuté na výsledok presahujúci hranicu 600 bodov, v druhej polke však už chýbali sily a nakoniec dal 591 bodov. S jeho nástrelom sa umiestnil na druhom mieste. Keďže chrobáci boli iba traja, usporiadateľ ich ušetril nedeľného výletu do Viničného a ceny udelil podľa výsledkov z kvalifikácie, t. j. eliminácie sa nekonali. Matúško si pripísal do hodnotenia SP 8 bodov.

Staršieho žiaka sme mali tiež iba jedného, Adriána. Môžeme povedať, že strieľal čo potreboval. Po prvej polke bol síce tretí, s takmer 30 bodovou stratou na prvé miesto, ale v druhej polke si Adrián polepšil a jeho súperi opačne. Preto sa kvalifikoval na prvom mieste, stačil mu na to nástrel 470 bodov. Prechod z 30 na 50 metrov je asi najťažší a je to poznať. V elimináciách na prvý súboj Adriánovi súper nenastúpil, radšej si pochutnal na vyprážanej rybe. Tipujem heika, mal som aj ja, dobrý bol. Do finále sa teda dostal zadarmo. Tam už musel zabojovať, najprv síce prehrával 1:3, ale pár motivačných slov mu dodalo potrebné sebavedomie a nakoniec vyhral 7:3. Adrián si pripísal do hodnotenia SP 20 bodov, čiže zatiaľ plný počet.

Kadetov sme mali dvoch. Tomáš strieľal vo veľkom štýle, dal 638 bodov, čo mu zaručilo prvé miesto v kvalifikácii a čo je lepšie, A limit do reprezentácie. Tomáš sa bude voziť na výjazdy zadarmíčko. :) Gratulácie. Filip sa z výsledku tak netešil, dal 591 bodov a skončil tretí. V elimináciách si Tomáš so súperom poradil a vyhral 6:0, čím postúpil do finále. Filip paralelný súboj prehral 2:6 a vypadol do súboja o bronz. Ten si už ujsť nenechal a vyhral 6:0. Tomáš zviedol so súperom vo finále napínavý súboj, keď rozhodovala posledná sada, ktorú ale prehral a výsledkom 4:6 sa musel uspokojiť so striebrom. Určite ho ale stále hrial pri srdci ten A limit. Do hodnotenia SP si Tomáš pripísal 18 bodov a Filip 12.

Tradične najsilnejšie zastúpenie sme mali medzi mužmi. Najlepšie si viedol Matúš, ktorý nastrieľal 612 bodov a kvalifikoval sa ako štvrtý. Radim si vybojoval šieste miesto s 597 bodmi. Andrejovi sa nedarilo a s 529 bodmi skončil na štrnástom mieste. Po nevydarenej kvalifikácii sa Andrej eliminácií nezúčastnil. Matúš s Radimom prešli cez prvé kolo s odretými ušami, obaja vyhrali 6:4. V štvrťfinále to bolo menej veselé. Matúšovi sa v ťažkom súboji podarilo zvíťaziť 6:4 a Radim musel po nerozhodnom stave 5:5 zabojovať v rozstrele. Tam bol súper presnejší a nášho strelca vyradil. Radim teda v konečnom poradí piaty. Matúš čelil v semifinále víťazovi kvalifikácie, Ďurovi Duchoňovi, a síce ho trocha potrápil, ale na postup do finále do nestačilo, 3:7. V boji o tretie miesto sa stretol s Duchoňom starším, Mirom. Výsledok ako cez kopirák, 3:7 v neprospech nášho strelca. Bratia Duchoňoví : Matúš, 2:0. Ak im to pridá sebavedomie na ME v Nottinghame, tak nech. :) Matúš teda štvrtý a do hodnotenia SP si pripísal spolu 10 bodov, Radim má na svojom konte 7 bodov, Andrej bez zisku bodu.Prvé kolo teda prinieslo po väčšine výsledky ako sa na prvé kolo patrí, ale na počasie sa vyhovárať nemôžeme. Veríme, že počas sezóny ešte uvidíme výsledky podobné tomu Tomášovmu. :) Suchá do toho!M

User login