tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Majstrovstvá SR v halovej lukostreľbe - 5. kolo SP18.-20.3.2016

Halovú sezónu pre rok 2016 sme ukončili v Liptovskom Mikuláši v krásnom prostredí Liptov Arény.Od 18. do 20. marca sa tu konali Majstrovstvá SR v halovej lukostreľbe, ktoré boli zároveň piatym a posledným kolo SP. Vzhľadom k dominancii nášho klubu na predchádzajúcich halových MSR boli očakávania veľké, ale taký úspech sa ťažko opakuje. Aj tak sme sa ale dokázali presadiť a nejaký ten cenný kov sa nám ušiel.Začneme kvalifikáciou, ktorá ovplyvnila výsledky v SP. Nezačneme od najmenších ale tento krát pôjdeme pekne po porade, od začiatku MSR po ich koniec.

V piatok sa konala kvalifikácia prvej a druhej skupiny. V tej prvej, doobednej, sme mali štvorčlenné zastúpenie medzi mužmi OL a jedného zástupcu medzi kadetmi OL. V druhej poobednej po jednom zástupcovi medzi mužmi KL a juniormi KL.

Filip medzi kadetmi konečne išiel opäť nad 500 bodov a to hneď na 532 bodov, čo ho dostalo na tretie miesto v kvalifikácii. 10 bodov do SP mu ale pódiové umiestnenie neprinieslo, v konečnom hodnotení SP je na štvrtej priečke.

Mužov sme mali tento krát štyroch, Tomáš sa vrátil do našich súťažných radov. Najlepšie sa umiestnil Matúš, s 549 bodmi skončil štvrtý a do SP získal 8 bodov. Radim bol hneď za ním, s 547 bodmi piaty - 6 bodov. Andrej veľmi nezaostal, nastrieľal 530 bodov, skončil ôsmy a pripísal si tri body. Tomáš s dvoma smolnými OUT-ami deviaty, 513 bodov a prvé aj posledné tohtoročné 2 body do SP. V konečnom hodnotení SP sa naši umiestnili nejak takto. Radim zachránil renomé našich mužov a skončil na parádnom 3. mieste, Matúš niekde na 6. Mieste, Andrej 12. miesto a Tomáš pravdepodobne nehodnotený, keďže sa zúčastnil iba jedného kola.

V druhej skupine si naši kladkáči viedli nasledovne, Libor st. nastrieľal 536 bodov a skončil na sedemnástom mieste a eliminácie mu o chlp ušli. V SP sa umiestnil na 18. mieste. Libor ml. súťažil tento krát v kategórii juniori. Nastrieľal 537 bodov a skončil na druhom mieste. Eliminácie sa v tejto kategórii nekonali kvôli nízkemu počtu účastníkov. V SP je Libor ako jediný kadet samozrejme víťazom.

Ešte v ten deň sa konala súťaž družstiev. Z celkového počtu 12 tímov boli 2 naše a obe sa dostali do eliminácii. Tím A zastupovali Andrej, Matúš a Radim a tím B Filip, Tomáš a Matej Šmelko, ktorého sme si požičali z TJ AC Jasov LO. Áčko postupovalo z druhého miesta a Béčko zo šiesteho. Na naše Áčko neboli kladené vysoké nároky, fanúšikom stačilo aby neskončili horšie ako prví. Pohoda. V prvom kole poľahky zdolali Banskú Bystricu 6:0. Béčko bojovalo o šancu pobiť sa v ďalšom kole s naším Áčkom, ale aj keď po prvých dvoch sadách mali so súperkami z Blue Arrows Viničné zhodne po 2 body, baby sa potom rozbehli a našim nedali šancu. V boji o finále sa stretol náš tím so spomínaným BA Viničné A, teda ženami. Oba tími strieľali pekne, po troch sadách bol stav nerozhodný, 3:3. V rozhodujúcej sade nikto nezaváhal a sadami 57:57 sa išlo do rozstrelu. V tom tím z Viničného zaváhal a Radim nás v rozhodujúcom výstrele podržal. Strelil síce osmičku ale na postup to akurát stačilo. Vo finále naši narazili na BA Viničné B, Béčko v tomto prípade neznamenalo slabšie družstvo, pretože do eliminácií išli z prvého miesta. Súboj bol opäť napínavý a po troch sadách bola tiež dráma, 3:3. V poslednej sade ale súper strelil o jeden bod viac a naši sa museli tento rok uspokojiť „iba“ so striebrom. Bilanciu v družstvách halových MSR máme ale za posledné tri roky slušnú, 2x 2. miesto a 1x 1. miesto.Na druhý deň sa konali eliminácie jednotlivcov. Medzi 16 najlepších to mali isté Matúš s Radimom, Andrej a Tomáš museli ešte zabojovať. Obaja prešli bez problémov 6:0, Tomášovi by stačilo vystreliť jeden šíp, keďže súper mu nedorazil. V boji o top 8 sa nanešťastie museli pobiť dvaja naši strelci navzájom, Andrej išiel proti Tomášovi. Súboj to bol pekný, do poslednej sady išli za stavu 4:4 a vyzeralo to na rozstrel. Posledným šípom ale Andrej túto nádej zahasil OUT-om a do dnešného dňa nikto nevie čo sa stalo, ani v bulvároch nepísali žiadne špekulácie. Lukostreľba je ale neľútostná a chyby neodpúšťa. Tomáš teda prešiel. Radim drámu nepripúšťal, štyri krát po sebe si buchol 29 a vyhral 7:1. Matúš si to trocha skomplikoval. Najprv prehrával, potom remízoval, potom znova prehrával a nakoniec to uhral aspoň na rozstrel. V ňom si dal deviatku, takmer rovnakú ako súper. Matúšova bola ale o jeden - dva milimetre bližšie k stredu, takže s odretými ušami postúpil. Ďalšie kolo. Tomáš chytil víťaza kvalifikácie, ktorý mu nedal šancu a porazil ho 6:0. Znova nám žreb(umiestnenie z kvalifikácie) neprial a Matúš sa stretol s Radimom. Po troch sadách to vyzeralo na hladký postup pre Matúša, ale za stavu 1:5 v Radimov neprospech, Radim zabojoval a dotiahol to do rozstrelu. Tam Matúš vystrelil rýchlejšie a chytil čiaru desiatky, Radim bol menej presný a trafil iba deviatku. V boji o medaile nám zostal posledný zástupca. Matúš sa snažil prebojovať do finále cez Tomášovho premožiteľa, ale dva rozstrelové súboje v ňom zanechali málo psychických aj fyzických síl (výhovorky musia byť). Síce ešte dokázal po dvoch prehratých sadách súboj zdramatizovať, ale v poslednej sade, ktorú potreboval vyhrať aby dotiahol súboj do rozstrelu, strelil o jeden bod menej ako jeho súper. Súboj o bronz bol už jednoznačnejší, bohužiaľ v neprospech nášho strelca. Matúš s výnimkou jednej sady, kedy strelil bingo, strieľal ako báhonský slepec. Súboj prehral 2:6 a musel sa uspokojiť s hranolkami, ku ktorým si dal hambáč.

Popri tom všetkom eliminoval súperov aj Filip. Do semifinále prešiel bez väčšej námahy, 6:0. Tam už to mal trocha náročnejšie, ale naozaj iba trocha. Zaváhal iba v jednej sade a do finále postúpil výhrou 6:2. Finále bola už iná pieseň, v ňom Filip čelil víťazovi kvalifikácie a aj SP. Po nepriaznivo sa vyvíjajúcom začiatku ešte súboj dokázal zdramatizovať ale poslednú sadu prehral o jeden bod, čo znamenalo prehru 3:7. Filip ale hlavu skláňať nemusel, pretože získal striebro a titul Vicemajstra SR.

V poobednej časti sme v elimináciách zástupcu nemali a na sobotu sme mali fajront, čakalo nás iba vyhodnotenie. V nedeľu sme mali troch bojovníkov v troch kategóriách a samozrejme vysoké očakávania. :)Matúško išiel ako raketa, nastrieľal parádnych 538 bodov čím si o jeden bod vylepšil osobák. Jeho súper bol ale o niečo lepší a preto sa Matúško kvalifikoval na druhom mieste, čo mu prinieslo 12 bodov do SP. Žiaľ na druhé miesto v celkovom hodnotení SP to nestačilo, pretože ho súper preskočil o jeden jediný bodík. Škoda, ale aj tak super výsledok a bronzový SP.

Lea bola cez víkend hlavou inde, jej nástrel v kvalifikácii tento krát netreba spomínať. Stačí povedať, že jej to stačilo iba na posledné piate miesto a do eliminácii sa nedostala. Po zhodnotení výsledkov sme všetci boli v tom, že Lea je v SP štvrtá, keďže posledné kolo psychicky nezvládla. Šťastie ale stálo na jej strane(alebo vedenie SLZ?). Jednu mladú strelkyňu nakoniec premiestnili medzi ženy, keďže tam takmer celú sezónu aj pretekala. To posunulo Leu na tretie miesto a snáď ju aspoň to nakopne do vonkajšej sezóny. Ďakujeme vedeniu SLZ za správne rozhodnutie.

Adriánovi išlo o všetko, potreboval vyhrať kvalifikáciu na víťazstvo v SP. Miestami vyzeralo, že sa mu to nepodarí, ale jeho súper v boji o prvé miesto pár krát zaváhal a Adrián to samozrejme využil. Kvalifikáciu vyhral s 489 bodmi a so 45 bodovým súčtom z troch kôl vyhral aj Slovenský pohár. Na-pa-rá-du.

Bilancia našej mládeže bola v SP výborná, každému sa ušlo miesto na stupni víťazov. Po elimináciách to také úspešné bohužiaľ nebolo. Lea sa do eliminácii nedostala, pretože skončila v kvalifikácii piata a zároveň posledná. Matúško sa do semifinále dostal výhrou 6:2, ale do finále sa mu prebojovať nepodarilo, súperovi išla karta. V boji o bronz to nevyzeralo dobre, ale po dvoch prehratých sadách to náš najmenší dokázal ešte zdramatizovať a súboj vyrovnal. V rozhodujúcej sade mu prvý šíp uletel do šestky a ani dve žlté mu už nestačili na víťazstvo, sadu prehral o bod a celkovo 4:6. Matúško teda rovnako ako jeho starší menovec, na štvrtom zemiakovom mieste. Adrián si prvým miesto zabezpečil postup do štvrťfinále bez toho, aby musel bojovať. Do semifinále postúpil s kľudom 6:2 a do finále prešiel s rovnakým výsledkom. Čakali sme drámu v boji o zlato, ale tá sa nekonala. Adrián ju nepripustil a súperovi nič nedovolil. Vyhral 6:0 a spolu so zlatom získal titul Majstra SR v halovej lukostreľbe. Jediný titul Majstra pre Suchú nad Parnou, ale stále lepšie ako žiadny. :)Klubová bilancia v halovej sezóne 2015/2016: SP- 2x zlato, 3x bronz, MSR – 1x zlato, 3x striebro (resp 5x striebro, keďže jedno z nich je pre trojčlenný tím :) ) Halová sezóna konečne vybavená a koniec marca nám prináša celkom príjemné teplo. Presúvame sa na strelnicu, Hurá.M

User login