tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Cena Slávie Právnik - 4. kolo SP v halovej lukostreľbe20.-21.2.2016

Slovenský pohár v halovej lukostreľbe sa nám pomaly ale iste chýli ku koncu. 18.-20. marca nás čaká jeho posledné kolo a zároveň MSR. Dúfajme, že dovtedy skončí Anglické počasie a budeme môcť odvtedy naplno trénovať vonku.

Na štvrtom kole nás zastupovalo sedem strelcov OL v piatich kategóriách a dvaja strelci KL v jednej kategórii. SPOILER ALERT! Úspešnosť OL bola 0,5714286 medaile na jedného strelca a tá medaila je strieborná.Ako vždy, začneme od najmenších. Matúško bol jeden z tých, čo robili dobré štatistiky klubu. Po polovici preteku bol s tesným náskokom na druhom mieste a po napínavej druhej polke si náskok postrážil a vybojoval striebro. S nástrelom 508 bodov si síce trocha pokazil priemer, ale striebro je striebro. V priebežnom poradí SP je na druhom mieste. Na prvé si žiaľ pravdepodobne nesiahne, ale druhé by si mohol postrážiť, tretie mu už nik nezoberie. Všetko sa rozhodne v Mikuláši. Držíme palce!

Medzi staršími žiačkami išla Lea po polovici súťaže na parádny výsledok, no koniec kvalifikácie psychicky, alebo fyzicky, alebo oboje, nezvládla a ten avizovaný parádny výsledok nedala. Prehupla sa ale cez 400 bodov a to presne o 5 ďalších, s prehľadom získala tiež striebro. Každopádne slušný progres oproti predchádzajúcim kolám, ktorý ešte vyšperkuje v tom ďalšom. :) Lea aktuálne v SP figuruje na treťom mieste. V poslednom kole bude musieť zabojovať, pretože môže skončiť aj druhá, ale aj piata. Nič niéé je istéé.

Adrián v rovnakej vekovej kategórii, ale drsnejšieho pohlavia, zdramatizoval súboj o víťaza SP. Nedarilo sa mu podľa jeho predstáv, ale stále skončil s nástrelom 483 bodov na druhom mieste. Jeho sok v boji o titul víťaza SP si viedol lepšie a preto to zdramatizovanie. V hodnotení pohára majú obaja po 42 bodov, ale Adrián má menší bodový nástrel. Preto sa všetko rozhodne v Mikuláši, víťaz berie všetko. Budeme silno držať palce, podaktorí aj jablko a kávu ako motiváciu pre Adriána.(Toto asi pochopia iba zainteresovaní :) )

Medzi kadetmi nás zastupoval Filip. Po polke to vyzeralo konečne na 500+ bodov ale druhý polčas je nevyspytateľný a nakoniec to bolo iba 477 bodov a s tým spojené štvrté miesto. Filip figuruje v hodnotení SP na štvrtom mieste a miesto na stupni víťazov v tomto ročníku SP je už pre neho stratené.

Dvoch zástupcov sme mali v kategórii muži KL. Libor st. si oproti predchádzajúcemu výkonu polepšil, nastrieľal 530 bodov a skončil na 13. mieste. Libor ml. si chcel vyskúšať strieľanie medzi mužmi a viedol si celkom dobre, na to, že je ešte len kadet a na prípravu do tejto kategórie má stále cca 5 rokov. Nastrieľal 540 bodov a skončil na 10. mieste. V hodnotení SP je Libor st. na 18. mieste a Libor ml. je ako jediný kadet na prvom mieste.

Najsilnejšie zastúpenie sme mali, ako už je zvykom, medzi mužmi OL. Výsledkami síce až takí silní neboli, ale Radim si viedol bravúrne a potiahol vlajku klubu vysoko. Andrej s Matúšom sa na tréningoch pokúšali aplikovať nejaké zmeny v technike a tak to aj vyzeralo . :) Andrej strelil 532 bodov a skončil na 12. mieste a Matúš o kúsok vyššie, s 534 bodmi na 10. mieste. Radim na tréningoch nevymýšľa(ak sa mu už podarí prísť :) ) a preto mu išla karta. Po polke mal na konte 279 bodov a sťažoval sa, že to nie je ani na 560 bodov. V druhej polke ale zabral a nakoniec si buchol nový osobák, 564 bodov, čo mu stačilo na druhé miesto, iba s trojbodovou stratou na prvé. V hodnotení SP je Radim momentálne na treťom mieste, ale v poslednom kole bude musieť zabojovať o druhé, prípadne aspoň o tretie miesto. Veríme, že nejaké miestečko na stupni víťazov vybojuje. Matúš je na ôsmom mieste a Andrej na desiatom, obaja majú na stupeň víťazov už len teoretické šance.Suchá teda zbierala v Bratislave striebra. Držte palce aby sme v poslednom kole v Liptovskom Mikuláši vybojovali čo najviac umiestnení v SP a hlavne vyzbierali čo najviac titulov MSR. Suchá do toho!M

User login