tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Bystrická halová - 3. kolo SP v halovej lukostreľbe6.2.2016

Na Dorotine meniny sme cestovali na 3. kolo SP, ktoré sa konalo v malebnej dedinke pri Banskej Bystrici, Badíne. V peknej, multifunkčnej telocvični, ba aj dvoch, sa súťaže zúčastnilo 262 strelcov rozdelených do dvoch skupín. Účasť ako keby sme neboli na Slovensku. Iba dve veci by som vytkol, ako poučenie do budúcna. Prvá: keď sa strieľa, treba po odpískaní aspoň stíšiť hudbu. Druhá: poprosím doplniť čokoládu do automatu, jednu som si kúpil a automat mi načapoval špinavú vodu so slabou vôňou čokolády. Ale šak čo by som chcel za 30 centov :)

Inak dobre zvládnutý pretek, vzhľadom k takej veľkej účasti. Aj Lukostrelec BB nadmernej väčšine klubov na Slovensku ukázal, že za štartovné sa dá strelcom dať aspoň nejaká tá flaša vody a maškrta.No a poďme k výsledkom. Chrobáci strieľali v inej telocvični, vzhľadom k vysokému počtu prihlásených, takže Matúško to musel zvládnuť bez podpory kamarátov z klubu. Viedol si ale dobre, po prvej polovici ťahal na osobák, ale druhá sa mu až tak nevydarila. Nastrieľal ale aj tak solídnych 530 bodov a skončil na treťom mieste. Do hodnotenia SP si pripísal 10 bodov a udržal si prvé miesto.

Naša staršia žiačka Lea sa výsledkovo nepohla, hlava sa nevedela opäť zladiť s rukami, ktoré ju na súťaži nechcú poslúchať tak ako na tréningu. Strelila 352 bodov a skončila na zemiakovom štvrtom mieste. Získala ale 8 bodov a v priebežnom poradí SP sa posunula z druhého miesta na tretie. Ale do prvého jej chýbajú iba 2 body, takže aj tak pohoda.

Adrián išiel v sobotu ako Šinkansen, strelil 508 bodov a osobák si vylepšil o 24 bodov. Samozrejme skončil na prvom mieste a pripísal si 15 bodov. V priebežnom poradí poskočil z tretieho miesta na prvé a pexeso teda neklamalo.

Filip medzi kadetmi, bodovo oproti druhému kolu trocha klesol, ale umiestnil sa aj tak lepšie. Nastrieľal 487 bodov a prekvapivo mu to stačilo na štvrté miesto. 8 bodový zisk do SP pre neho znamená postup na siedme miesto v priebežnom hodnotení.

Medzi mužmi si z našich tento krát najlepšie viedol Radim. Po prvej polovici bol síce ôsmy, ale v druhej zabral a s celkovým nástrelom 554 bodov si uchmatol bronzovú medailu. Matúšovi zostali iba oči pre plač, lebo skončil štvrtý s 549 bodmi. Chalani si ale doprajú, takže prepichávanie kolies na parkovisku sa nekonalo. Andrejovi nevyšiel začiatok a koniec a s 539 bodmi skončil na deviatom mieste. V SP sa Andrej so ziskom iba dvoch bodov prepadol na deviate miesto, Matúš získal 8 bodov a dostal sa na siedme a Radim so ziskom 10 bodov skočil medzi nich na ôsme miesto.

Ďalšie kolo nás čaká 20.2. v Bratislave, tak držte palce! Suchá do teho!


Ako tak pozerám výsledky Slovenského pohára, musím spraviť opravu. V kategórii staršie žiačky sa Lea z avizovaného štvrtého miesta posunula na piate, keďže si organizátor nahodil ešte jedného vlastného strelca, v tomto prípade strelkyňu. Pre mňa nepochopiteľný čin, keďže vo výsledkoch zo súťaže nefiguruje a súčasne s ostatnými z kategórie nestrieľala. Karty v SP ale zamiešala a keďže Lee ubrala body do SP, znamená to pre ňu priebežne nie tretie, ale štvrté miesto. Uff ale som sa najeduval!M

User login