tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Memoriál Karola Noskoviča - 2. kolo SP v halovej lukostreľbe23.-24.1.2016

23.-24. januára sa konal Memoriál na počesť Karola Noskoviča, zakladateľa lukostreľby na Slovensku. Tento pretek bol zároveň druhým kolom Slovenského pohára. Náš klub tu mal ako takú slušnú účasť, oproti prvému kolu SP by sa dalo povedať že silnú. 7 zástupcov v piatich kategóriách nie je žiaľ nič moc.V najmladšej kategórii sme mali tradične Matúška. Od začiatku sezóny nám ukazuje, že to s lukom vie, strieľa stabilné výsledky a stále napreduje. Strelil si osobák 537 bodov a kvalifikoval sa na prvom mieste. V elimináciách sa do finále prebojoval, ale tam v tesnom súboji podľahol súperovi a musel sa uspokojiť „iba“ so striebrom. Do hodnotenia SP si pripísal aj tak plný počet bodov, keďže v SP v hale ide o kvalifikáciu. S niekoľko bodovým náskokom je priebežne na prvom mieste.

Starších žiakov sme mali dvoch, jednu žiačku a jedného žiaka. Dámy majú prednosť, Lea bojovala sama so sebou a nastrieľala 357 bodov, tretie miesto v kvalifikácii. Do finále sa síce neprebojovala ale v boji o bronz vytiahla za stavu 4:4 z rukáva dve desiatky a uchmatla si pohár. Do hodnotenia SP si pripísala 10 bodov a po druhom kole okupuje druhú priečku.

Adrián nastrieľal v kvalifikácii 484 bodov a o 14 bodov si vylepšil osobák z predošlého roka. V kvalifikácii s pohodlným náskokom skončil na prvom mieste, to mu do eliminácii zabezpečilo výhodnú pozíciu a bez problémov sa prebojoval až do finále. V boji o zlato bol po dvoch sadách stav nerozhodný, Adriánov súper strelil takmer bingo, 29 bodov. Po tom ale Adrián zabral, respektíve jeho súper ubral a náš strelec získal zlato. Adrián si po neúčasti na prvom kole SP pripísal prvé body do hodnotenia SP, hneď ich bolo 15 za prvé miesto. Priebežne okupuje tretie miesto s rovnakým počtom bodov ako strelci na prvom i druhom mieste. Hesso Jašterák z pexesa predpovedal, že Adrián ich v ďalšom kole predbehne.

Medzi kadetmi OL nás zastupoval iba Filip, ktorému doťahovanie sa s parťákom Tomášom asi chýba. V kvalifikácii sa cez hranicu 500 bodov nedostal a jeho nástrel 493 bodov stačil iba na piate miesto. V elimináciách chytil ale zázračnú formu a dostal sa až do finále, aj keď v semifinále potreboval na postup rozstrel. V boji o zlato ho už sila prestala sprevádzať a súboj prehral. Ale s ohľadom na kvalifikáciu určite potešilo aj striebro. Filip si z kvalifikácie do SP pripísal 6 bodov a bez prvého kola to stačí iba na ôsme miesto.

Náš a na súťaži vo Viničnom jediný kadet s kladkami na luku, Libor, nastrieľal 536 bodov. Z eliminácií bol omilostený, keďže nemal proti komu strieľať. Síce je to očividné, ale aj tak to napíšem. Libor je priebežne v hodnotení SP prvý. :

Zástupcu sme mali aj v kategórii muži KL. Libor starší nastrieľal 485 bodov a kvalifikoval sa ako deviaty. V elimináciách sa do osmičky dostal ale vo štvrťfinále na strelca roka 2015 nestačil. Siedme miesto a do hodnotenia SP deviate, v priebežnom hodnotení SP 15. miesto.

Najsilnejšie zastúpenie sme mali tradične v kategórii muži OL. Najlepšie z našich si viedol Andrej, s 545 bodmi sa kvalifikoval na piatom mieste. Matúš skončil ôsmy s 539 bodmi a Radim jedenásty s 528 bodmi. Eliminácie začali z ostra, bez tréningu, čo niektorým našim neprospelo. Andrej s Matúšom mali po prestávke problém dostať sa do žltého a obaja takmer bez kladenia odporu vypadli. Andrej si nepripísal žiadny bod, Matúš iba dva. Radim to cítil opačne, v prvom súboji vyradil strelca zo šiesteho miesta ale v druhom, aj keď to mal dobre rozbehnuté, vypadol nešťastne po rozstrele. Radim teda na piatom mieste, Andrej s Matúšom niekde od deviateho po šestnáste. Nie že by na tom záležalo, hodnotenie do SP sa berie aj tak z kvalifikácie. Andrej si pripísal 6 bodov a dostal sa na ôsme miesto, Matúš získal 3 body a po druhom kole figuruje na trinástom mieste, Radim, aj keď si v elimináciách viedol najlepšie nezískal do hodnotenia SP žiadny bod a momentálne je na dvadsiatom mieste. Naši chalani majú ale oproti viacerým pred nimi o jedno kolo SP menej. Takže aj tu sme z pexesa vyčítali, že pôjdu hore. :)M

User login