tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Pohár starostu obce Viničné21.11.2015

Začala sa nám halová sezóna. Sezóna, kde sú si (takmer) všetci rovní. Sezóna, kde každý môže vyradiť každého. Sezóna, kde dobrú techniku netreba. Sezóna, kde počet účastníkov narastá vďaka už spomínaným výhodám. Sezóna, kde neprší, ani nekvapká.

Všetko to odštartovalo vo Viničnom. Natrénované sme moc nemali, preto bola účasť z našej strany slabšia. Nebol to Slovenský pohár, tak aj to zohralo veľkú rolu pri rozhodovaní či ísť, či neísť.Najmenší zástupca nášho klubu si počínal priam bravúrne. Prvá súťaž v roku a hneď takmer dotiahol vlastný osobák, chýbal mu na to iba jeden bod. Kvalifikoval sa na druhom mieste a eliminácie jeho umiestnenie nezmenili, takže získal striebro.

Lea absolvovala svoj debut medzi staršími žiakmi. V kvalifikácii si strelila osobák, 332 bodov. Osobák to bol najmä aj preto, lebo to bola jej prvá súťaž v tejto kategórii. :) Do eliminácii štartovala z piateho miesta a semifinále jej ušlo len tesne, keď prehrala 4:6.

Medzi kadetmi nás zastupoval Filip, s nástrelom 526 bodov vyhral kvalifikáciu a v eliminačkách prvé miesto obhájil. Rovnako kadet, ale s kladkovým lukom v ruke, Libor, nastrieľal 542 bodov a ako jediný účastník v tejto kategórii skončil prvý.

Radim, ktorý v hale takmer vôbec netrénoval, hájil farby klubu v kategórii muži. Nikto z nás by sa nečudoval, ak by strelil osobák. Radim má taký zvyk všetkých prekvapiť a po pár mesiacoch bez luku v ruke často vyhráva súťaže. My, ostatní smrteľníci, by sme v takej situácii ani nedostrieľali súťaž. V kvalifikácii Radim získal 520 bodov a to mu stačilo na siedme miesto. Ako som už ale napísal, Radim rád prekvapí a s prepáčením naserie každého, čo má natrénované. V elimináciách ho nikto nedokázal v jeho víťaznom ťažení zastaviť a nakoniec aj spravil to, čo asi väčšina členov nášho klubu očakávala, vyhral. Ten chalan je šaman! :)5 strelcov, 4 pódiové umiestnenia, NOT BAD! :)

M

User login