tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Sumár terčovej sezóny pre rok 2015jar, leto, jeseň už nie
Na začiatok tohto článku, chcem uverejniť ospravedlnenie všetkým verným čitateľom nášho klubového žurnálu. Lenivosť a iné zlé ľudské vlastnosti ma odtrhli od tejto milej povinnosti a preto som počas celej sezóny nič nenapísal. Svedomie ma hrýzlo ako medveď grizzly Leonarda di Capria v jeho najnovšom filme, čo ma dohnalo k tomuto dlhéému článku z celej sezóny. V týchto rokoch je ťažké nikoho neuraziť, preto, ak sa niekto urazí, nemrzí ma to, môže sa to v budúcnosti opakovať. S pozdravom, Anonym.


Tohtoročná terčová sezóna bola pre náš klub slabým odrazom výkonov z predchádzajúceho ročníka. Na súťažiach nás zastupovalo 11 strelcov v 7 kategóriách. Spolu naši strelci vyzbierali 39 medailí, z toho 14 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových.Slovenský pohár v terčovej lukostreľbe pre rok 2015

Ako vždy, hodnotenie sa začína od tých najmenších.

V kategórii chrobáci bojovalo o umiestnenia 10 strelcov. My sme tam mali dvoch bojovníkov. Držali sa pri sebe, Ester skončila štvrtá a najmenší z chrobákov Matúš piaty. Počas jednotlivých kôl sa Ester podarilo vybojovať jedno striebro a Matúškovi jeden bronz.

Mladších žiakov bolo 11 a náš jediný zástupca v tejto kategórii sa držal statočne. Lea sa umiestnila na parádnom treťom mieste a počas jej zápolenia v Slovenskom pohári získala ešte dve striebra a jeden bronz.

Starších žiakov bolo skoro rovnako ako mladších, 11, lenže ako je možné vyčítať z názvu kategórie, sú starší ako mladší, z toho vyplýva, že sú aj väčší, takže opticky ich bolo viac. Tu nás zastupoval Adrián a ten skončil na nelichotivom štvrtom mieste, o to horšie, že iba jeden bod za tretím. Ale počas jednotlivých kôl si počínal bravúrne, ukoval dve strieborné a tri bronzové medaile.

Do klubu nám pribudol jeden strelec z kladkového luku, Libor Kubíček ml.. Počas sezóny bol ochudobnený o konkurenciu a jeho jedinou možnosťou bolo skončiť na prvom mieste. Zúčastnil sa troch kôl SP a získal teda tri krát zlato.

Kadetov bolo už menej, tam sa čaká kedy budú starší žiaci ešte starší, bolo ich iba 6. Naši chaloši si hájili česť klubu a uchmatli prvé dve miesta. Filip to prvé a Tomáš druhé. Delil ich jediný bod. Filip získal v jednotlivých kolách dva krát zlato, raz striebro a raz bronz. Tomáš dva krát zlato a dva krát striebro. Aspoň niekto zbieral medaile.

V najsilnejšej kategórii, muži, sme mali troch zástupcov spomedzi 35 strelcov. Ani jeden z nich nemal svoj rok. Radim sa z našich umiestnil najvyššie, na siedmom mieste. Matúš kúsok pod ním, deviate miesto a Andrej ešte o kúsok na osemnástom mieste. Jedinú medailu v jednotlivých kolách SP získal Matúš, striebro, aj to na prvom kole. Potom už nezapršalo, ani nezakvapkalo.

Končíme najstaršou kategóriou, kde nie je dôležité vyhrať, ale prežiť pretek. Nie že by malo niekoho poraziť, ale v horších meteorologických podmienkach zvyknú podaktorí strácať šípy, preto je problém dostrieľať s dostatočným počtom šípov. Ale šak stačí aj päť. Tu sa náš predseda umiestnil na piatom mieste z celkového počtu osem veteránov. Medailu nezískal žiadnu, ale nejaké grule tam boli.V rámci SP sa konala aj Extraliga družstiev Na konci boli vybrané štyri najlepšie družstvá a vo veľkolepom finále pri menej známom akože nákupnom centre s počtom divákov, ktorých by ste narátali na prstoch jednej ruky a cenami o nič lepšími ako na hocktorom kole Slovenského pohára, družstvá bojovali v silnom vetre takmer na rovnej pláni neďaleko Bratislavského letiska. Ale aj snaha sa cení. Tu naši chalani Andrej a Matúš vydali zo seba to najviac, v rámci možností, s ohľadom na večer predtým. S odretými ušami zvrátili nepriaznivý stav proti Mikulášu a v rozstrele sa im podarilo zvíťaziť. Vo finále už ale nemali sily vzdorovať a museli sa uspokojiť s druhým miestom.MSR v terčovej lukostreľbe 2015

Na konci augusta sa konali Majstrovstvá Slovenska. Ako je v posledných rokoch zvykom, konali sa oddelene pre dospelých a pre mládež. Skôr boli MSR dospelých, kde sme mali štyroch zástupcov, jedného veterána a troch mužov.

Veterán Rudo sa v kvalifikácii umiestnil na siedmom mieste, a to mu aj zostalo po elimináciách.

Naši muži si tiež neviedli príliš dobre. Po kvalifikácii bol na tom najlepšie Matúš, šieste miesto. Tesne za ním bol na ôsmom mieste Radim a Andrej sa držal na dostrel na desiatom mieste. Do osmičky najlepších sa prebojoval iba Radim, ale do bojov o medaile sa už nezapojil, pretože ho vyradil neskorší Majster Slovenska. Radim teda skončil šiesty, Andrej s Matúšom spoločne na deviatom mieste.

Aspoň trocha si chalani sklamanie zo súťaže jednotlivcov vynahradili v družstvách. Do finále sa síce nedostali a striebro z minulého roka neobhájili, ale v napínavom malom finále vybojovali bronz.

O deň neskôr sa konali MSR mládeže, kde sme mali 7 zástupcov. Nie každému sa ale zadarilo, od najmenších to išlo takto.

Chrobákov sme mali dvoch, Matúško sa osobákom kvalifikoval ako tretí, Ester hneď za ním. V elimináciách sa im žial nepošťastilo, Ester sa do top4 neprebojovala a skončila piata. Matúško sa tam síce dostal ale o finále ho pripravil neskorší víťaz a bronz mu tiež nešťastne ušiel. Takže mu zostalo štvrté miesto a neslávna zemiaková medaila.

V kategórii mladší žiaci nás zastupovala Lea, vo veľkej konkurencii sa kvalifikovala na deviatom mieste. Do osmičky sa po rozstrele prebojovala ale ďalej sa proti silnej súperke a neskoršej víťazke tejto kategórie nedostala. Skončila siedma.

Aj medzi staršími žiakmi sme mali jedného zástupcu. Adrián sa kvalifikoval ako štvrtý, v prvom súboji súpera s prehľadom porazil ale v druhom už stratil prehľad a do finále sa nedostal. V boji o bronz ale zamakal a cenný kov si nenechal ujsť. Toš tretie miesto.

Kadetov sme mali troch, dvoch olympíjskych a jedného kladkáča. Kladkáč Libor, ktorý bol síce ešte starší žiak, sa už chystal do vyššej kategórie. Po celú sezónu žiaľ trpel na nedostatok konkurencie, na MSR skončil prvý a eliminácie nestrieľal, keďže nebolo s kým. Kadeti bez kladiek nejakú konkurenciu mali, Tomáš bojoval hlavne sám so sebou. Žiaľ, neporazil sa a kvalifikoval sa na piatom mieste, v elimináciách súpera tiež neporazil a toto umiestnenie mu aj zostalo. Filip sa pochlapil, kvalifikoval sa na prvom mieste a táto pozícia mu zostala aj po elimináciách, takže pre seba a klub vybojoval titul Majstra. Aspoň niečo sa vydarilo.

Družstvá tínedžeri nestrieľali, takže viac sa už na MSR neudialo.Poslednou súťažou v terčovej lukostreľbe v kalendárnom roku, mimo kolotoču SP, bol

Slovakia Grand Cup

vo Viničnom. Zastupovalo nás 9 strelcov a pobrali sme toho jak sa patrí.

Na začiatok treba vyzdvihnúť Liborov výkon, v kategórii starší žiaci KL si strelil osobný rekord a zároveň aj Slovenský rekord, 682 bodov. Parádička. No a výsledky od tých najmenších.

Náš Matúško bol jediný chrobák na SGC a ako sa dalo čakať skončil prvý.

Lea medzi mladšími žiakmi druhá v kvalifikácii a po eliminačkách rovnako druhá.

Starších žiakov sme mali dvoch, Adrián v OL jediný takže prvý a Libor v KL tak isto osamotený a prvý. Ako inak.

Kadeti boli traja, z toho dvaja naši. Filip prvý a Tomáš druhý, v kvalifikácii rovnako ako v eliminačkách. Zatiaľ dosť nuda, čo?

Mužov bolo spolu 8, traja naši. Po kvalifikácii Matúš druhý, Andrej piaty a Radim šiesty. Tam sa to začalo trocha miešať, Andrej sa do semifinále neprebojoval ale Radim s Matúšom sa tam dostali. O finále sa museli naši strelci pobiť a víťazne vzišiel z tohto súboja Matúš. Radim si to ale v boji o bronz vynahradil a cenný kov získal, Matúš vo finále na súpera nestačil a skončil druhý.

Spestrením preteku bola súťaž dvojčlenných družstiev. Do družstva LK Suchá nad Parnou 1 sa zmestili dvaja naši najlepší strelci z eliminácie, Matúš a Radim. Andrej spojil sily so streleckým kolegom Ondrejom Jánošíkom, rovnako ako predchádzajúci ročník. Do súťaže sa zapojili aj naši kadeti, Filip a Tomáš, v družstve LK Suchá nad Parnou 2. Naša jednotka sa kvalifikovala na prvom mieste, Mix Andrej s Ondrom na druhom mieste a dvojka na piatom mieste. Mix sa dostal iba do malého finále o bronz, v ktorom ale s prehľadom zvíťazili. Jednotka obhajovala zlato z predchádzajúceho ročníka a to sa im aj podarilo, v súboji, kde rozhodol rostrel.Tým sa terčová sezóna pre tento rok skončila a ide sa pomaly do haly. Pre niekoho hurá, pre niekoho boháá.

M

User login