tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Majstrovstvá SR v halovej lukostreľbe 2015, Liptovský Mikuláš20-22.3.2015
Medailová žatva, zber titulov, prepisovanie histórie, nadvláda Suchej nad Parnou. Tohtoročné Majstrovstvá SR v halovej lukostreľbe sa dajú pre náš klub pomenovať všelijako.

Na MSR sme tento rok išli s nádejou, že obhájime aspoň niečo z minulého roka. To čo sa nám podarilo sa však asi nikomu ani nesnívalo. V prvý deň majstrovstiev súťažili dospelí OL. Do tejto kategórie sme išli v silnej zostave, ktorá mala ešte silnejšie zastúpenie. 6 našich strelcov z celkovo 35. Po kvalifikácii sme boli radi, že v prvom kole eliminácii sa naši strelci navzájom nevyradia. Vyzeralo to asi takto, Andrej s osobákom 564 bodov na prvom mieste, Matúš hneď za ním s 554 bodmi na druhom mieste. Filip tiež s osobákom 543 bodov, siedme miesto. Osobáky fakt padali, Tomáš ho dal tak isto, 539 bodov a k tomu 10. miesto, Radim na jedenástom s rovnakým počtom bodov. Mišo na druhej súťaži v tomto roku, 486 bodov a 28. miesto.
Cez prvé kolo eliminačiek prešli okrem Miša všetci naši strelci. V ďaľšom kole vypadol Matúš a Filip neprešiel cez Tomáša. Takže zostali traja naši v top8. Tu sa začala písať história. Vďaka ideálnemu postaveniu našich strelcov v kvalifikácii o postup do top4 spolu naši bojovať nemuseli. Sen sa stal skutočnosťou a po napínavých súbojoch prešli do semifinále všetci, Andrej, Tomáš aj Radim. O postup do finále bojoval Tomáš s Radimom a Andrej so strelcom z Bratislavy. Radim si išiel po zlato a finále si vybojoval. Po vyrovnanom súboji nakoniec Andrej postúpil cez rozstrel na jeden šíp. Takže znova niečo málo vídané, finále MSR patrilo jednému klubu. Napínavejší bol teda súboj o bronz. Celý klub fandil a Tomáš nám doprial radosť keď za stavu 5:3 v jeho prospech vybojoval potrebnú remízu a získal víťazný bod. V tej chvíli to bolo jasné, Suchá nad Parnou obsadí na Majstrovstvách Slovenska všetky 3 stupne víťazov, to sa doteraz v tejto kategórii pravdepodobne žiadnemu klubu nepodarilo. Finále rozhodol vždy jeden šíp, ale Radim nezaváhal. Išiel si po zlato a to sa mu aj podarilo. Andrej mu to samozrejme doprial a so striebrom bol spokojný. Konečné poradie : Radim 1. miesto a titul Majster Slovenskej republiky v halovej lukostreľbe, Andrej 2. miesto a s tým titul vicemajstra, Tomáš 3. miesto a titul druhého vicemajstra. Matúš 12., Filip 15. a Mišo 26.
Podvečer sa konala súťaz družstiev, kde sme mali dva mančafty. Tím Suchá 1 tvorili Andrej, Matúš a Radim, tím Suchá 2 pozostával z Filipa, Miša a Tomáša. Jednotka mala postup do osmičky vďaka prvému miesto z kvalifikácie istý. Dvojka si ho vybojovala proti družstvu Liptovský Mikuláš 2. Semifinále si oba naše tímy vybojovali, Jednotka vyradila Sláviu Právnik Bratislava a dvojka poslala domov Blue Arrows Viničné, čo bolo trocha prekvapivé ale o to krajšie :) Náš prvý tím išiel minimálne po obhajobe druhého miesta z minulého roka a tak Kežmarok vytrieskal a išiel do finále. Druhý tím cez výborne strieľajúci Jasov 1 neprešiel. Bronz našim chlapcom ušiel aj keď strieľali dobre, súper bol bohužial tentokrát lepší. Finále bolo ako sa patrí. Naši prehrávali 1:3 a záležalo iba na Jasovčanoch či našich porazia alebo nie. Posledný šíp v sade však znamenal že súboj pokračuje. Posledná sada rozhodla o všetkom, 55 bodov zo 60 v podaní našich strelcov znamenalo zlato a titul Majstrov Slovenska v družstvách pre Andreja, Matúša a Radima a zároveň aj pre Suchú nad Parnou!
Po týchto MSR si každý uvedomí, že so Suchou treba počítať.

Tretí deň MSR súťažila mládež. Naše "deti" sa tiež nenechali zahanbiť. Začneme kvalifikáciou. Náš jediný chrobák na MSR, Matúško, strieľal ako pán a dal si nový osobák 522 bodov. To mu stačilo na druhé miesto.
Lea ako mladší žiak mala po prvej polke našliapnuté na osobák ale druhá časť kvalifikácie sa jej nepodarila po dvoch out-och. Nakoniec strelila o tri body menej oproti jej osobnému maximu, 483 bodov a s tým piate miesto.
Náš starší žiak Adrián sa usadil na piatom mieste s osobákom 470 bodov. Zatiaľ mi vychádza že osobák si strelil každý druhý :)
Posledná kategória v ktorej sme mali zastúpenie boli juniori. Tam po piatkovej vydarenej generálke strieľali Filip s Tomášom. Štatistiku osobákov "pokazili", obaja si strelili o niečo menej ako v piatok :) Tomáš 534 bodov a prvé miesto, Filip 523 bodov a tretie miesto.
No a poďme k elimináciám. Najprv k tým nemedailovým. Lea zabojovala pekne, ale dva out-y ju stáli postup do semifinále. Rozhodovala posledná sada, Lea strelila pekných 25 bodov ale súper vytiahol z rukáva životnú sadu 28 bodov :( Lea teda po elimináciách zostala na piatom mieste.
Adrián za nepriaznivého stavu 0:4 zabojoval a dvomi dobrými sadami súboj vyrovnal. Ale tak ako proti Lee, aj proti Adriánovi jeho súper vytiahol 28 bodov z 30, čo ho zostrelilo z bojov o medaile. Adrián nakoniec 6. miesto.
Najväčším bojovníkom dňa bol Matúško. Do semifinále postúpil bez problémov 6:0. O finále musel zabojovať viac, súboj bol veľmi vyrovnaný a za stavu 4:4 Matúško zamakal a 27 bodov ho posunulo do boja o zlato. Titul mal skoro v rukách, za stavu 4:0 mu stačilo vyhrať už len jednu sadu z troch. Aj keď v tých troch sadách nastrielal 26, 25 a 25 bodov, ani v jednej nezískal potrebné dva body. Súperka mala vždy o nejaký ten bodík viac. Matúško bol ale s druhým miestom spokojný a my tak isto.
Ďalší úspech sa konal u juniorov. Semifinále mal Tomáš isté a Filip ho mal proti zdevastovanému súperovi tiež takmer zaručené. Tomáš prešiel do finále poľahky 6:0, súperovi nedal takmer žiadnu šancu, keďže z 90 bodov nastrielal 88! Filipa po napínavom súboji čakal rozstrel. Napätie sa dalo krájať iba ostrým nožom. Dominik Nagy z Jasova vytiahol v rozstrele takmer úplný center terča. Filip ale chladnokrvne zavesil takmer identický zásah, aspoň tak sme to videli my. Muselo sa merať, ktorý šíp je bližšie. Rozhodca roztiahol ruky, čo znamenalo remízu. Že čoooooooooooooooooo. V druhom kole rostrelu už chalani takí presní neboli, Filip bol ale o trocha bližšie k stredu a išiel do finále. Pa-rá-da! Ďalšie Suchovské finále, v ňom sa Filip ujal vedenia ale Tomáš to dokázal zvrátiť a vyhral 7:3. Chalani si ale navzájom samorejme doprajú ;)
Nový pokrik ktorý vznikol na tomto preteku: Žltá - je dobrá, červená - sa dá, modrá - je zlá ale Suchá to dá!

Sumár: 5 osobných rekordov, 5x zlato, 3x striebro, 1x bronz. Veľký úspech nášho klubu na krásnych Majstrovstvách SR. Suchá do toho!!

User login