tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Memoriál Karola Noskoviča - 2. kolo SP v halovej lukostreľbe24-25.1.2015
Na konci januára sme vycestovali opäť do Viničného, tentokrát na 2. Kolo SP v halovej lukostreľbe. Suchovanov štartovalo znova 9.
Medzi najmladšími, chrobákmi, sme mali jedného strelca. Matúško na svojom prvom halovom preteku ukázal že má talent a kvalifikoval sa ako tretí s nástrelom 478 bodov. V elimináciách sa mu ale nezadarilo a do bojov o medaile nepostúpil. Potom mu asi hodinu nebolo do reči, ale na prvýkrát netreba čakať zázraky.
Naše želiezko v ohni medzi mladšími žiakmi bola Lea. Oproti prvému kolu si polepšila takmer o 100 bodov, nastrieľala teda 421 bodov a kvalifkovala sa na 6. mieste. Keďže ich bolo v kategórii 10, do osmičky prešla bez boja. Súboj o top4 sa jej ale nevydaril, preto skončila na 7. mieste.
O kategóriu vyššie sme mali dvoch starších žiakov, Adriána a Ondreja. V tejto kategórii bolo 17 strelcov. Adrián s nástrelom 450 bodov skončil na 4. mieste. Ondrej, pre ktorého to bola iba druhá súťaž, nastrielal 340 bodov a kvalifikoval sa ako 12ty. Predbehol dokonca aj „talent roka 2014“. Asi ten titul nebol udelený objektívne, respektíve bol udelený nesprávne. Treba zvážiť dodatočnú opravu :) Ale späť k súťaži. V eliminačkách sa Ondrej do osmičky neprebojoval, zato Adrián prešiel znova do bojov o medaile. Finále mu ušlo ale bronz si ujsť nenechal a jednoznačne vyhral.
Naši kadeti znova miešali poradie medzi juniormi. Filip už začal trénovať viac a bolo to vidno, teda aspoň v kvalifikácii. Nastrielal 537 bodov a znova 3. miesto. Tomáš si vystrielal 5. miesto s 519 bodmi. Filip v eliminačkách strielal dobre, ale súper bol lepší a preto do štvorky nepostúpil. Skončil teda na 7. mieste. Tomáš prešiel do bojov o medaile suverénne ale do finále sa nedostal. V boji o bronz ale pomstil Filipa a vybojoval si 3. miesto.
No a muži. V klasickej zostave ale tentokrát s lepšími výsledkami. Matúš bol po prvej polovici na čele, ale druhú tak povediac pííp. Nakoniec sa prepadol na 5. miesto s 557 bodmi. Andrej si praskol osobák, 548 bodov a skončil na 8. mieste. Radim o trocha menej, 543 bodov a 11. miesto. Andrej cez prvé kolo eliminácii neprešiel, lebo jeho súper si asi niečo pred súbojom šlahol, strielal proti nemu ako pán :) Matúš aj Radim takú smolu nemali a do osmičky postúpili. Matúš sa v ďalšom kole od Radima odpojil ako pomocná raketa pri štarte raketoplánu. Andrej tak spravil už skorej lebo pomocné rakety bývaju väčšinou dve. :) Radim ale na cieľ misie nedorazil a skončil bohužial štvrtý.

Summa summarum : slabota. 2xbronz, 1x bandurka
Suchá do toho!

User login