Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Pohár starostu obce Viničné - 1. kolo SP v halovej lukostreľbe

29-30.11.2014
Začala sa nám halová sezóna. Tento rok trocha skôr ako tie predchádzajúce a tak sa to možno trocha odrazilo aj na našich výsledkoch. Štartovali sme ale v celkom veľkom počte, 9 Suchovanov.

Medzi najmenšími nás zastupovala Ester. V kvalifikácii skončila na druhom mieste s 313 bodmi a keďže chrobáci boli dokopy iba dvaja, eliminácie sa nestrieľali. Takže druhé miesto jej aj zostalo.
Mali sme aj jedného mladšieho žiaka, Leu. Tá sa po prvej polovici kvalifikácie držala na dostrel prvej polovice štartového pola, ale druhá sa jej nevydarila takže sa kvalifikovala ako siedma s 328 bodmi. V elimináciách dostala silného súpera cez ktorého sa jej nepodarilo postúpiť. Aj jej zostalo umiestnenie z kvalifikácie. Siedme miesto pre Leu.
V ďalšej kategórii sme mali dvoch zástupcov. Starší žiaci Adrián a prvosúťažový Ondrej sa snažili čo to šlo ale na špici sa nekvalifikovali :) Aj tak ale Adrián s 455 bodmi zaostal za prvým miestom iba o 24 bodov a predsa skončil na piatom mieste. Ondrej nastrielal 284 bodov, a to si v druhej polke značne pohoršil, takže na prvú súťaž slušné. :) Žial, skončil na poslednom, trinástom mieste. Aj keď treba povedať že tesne :) V elimináciách mu šťastie začiatočníka moc nepomohlo a ďalej nepostúpil. Zato Adrián ukázal dušu bojovníka a prebojoval sa až do finále. Tam ho síce súper nemilosrdne skolil, ale aj tak, druhé miesto je super. Naši kadeti (Filip a Tomáš) chceli síce štartovať vo svojej kategórii ale ukázalo sa že by tam boli sami dvaja. Preto prebehli medzi juniorov. Tam celkom slušne zamiešali karty. Nie žolíkové ale sedmové. Filipov dvojfázový tréning (prvá fáza je utorkový a druhá štvrtkový tréning) priniesol svoje výsledky a s nástrelom 520 bodov skončil tretí. Tomáš hneď za ním s 512 bodmi. Poslušne hlásim, že v elimináciách sa nič zvláštneho nestalo. Karty už boli rozdané a nikomu sa ich ďalšie kolo nechcelo miešať. Preto všetkým prischli umiestnenia z kvalifikácie. Filip teda tretí a Tomáš štvrtý. Ich súboj o bronz bol krutý, nič si nedarovali a rozhodol až rostrel. :)
Už nám zostali len tí naši muži. Legendárne trio Andrej, Matúš, Radim. Štvrtý mušketier Mišo sa nedostavil. Ostatní streci asi nevedeli, že tí naši sú takí legendárni, pretože ich nepustili na prvé tri miesta. Najlepšie sa kvalifikoval Radim s 546 bodmi, to mu stačilo na 6. miesto. Matúš iba o niekolko bodov menej, t.j. 537 bodov, 9. miesto. Andrej zas o kúsok menej, 526 bodov, 12. miesto. Matúš dostal nakladačku hneď v prvom kole eliminácií, prehral 4:6 a skončil na 9. mieste. Andrej a Radim hrdo bránili česť klubu a do osmičky sa prebojovali obaja. Radim prehral ďalší súboj 2:6 a skončil na piatom mieste. Andrej vyhral 7:3 a prebojoval sa až do bojov o medaile. Tam mu už ale bohovia nepriali a súboj o finále a tiež neskorší súboj o bronz prehral. Zostala mu teda iba pomyseľná zemiaková medaila. Ale stále skončil zo Suchovských mužov najlepšie :)

Keď si to tak spočítame, moc sme to tam nevychytali. Ale ospravedlnením nám je, ako som na začiatku spomínal, skorý štart halovej sezóny :) Ale predsa : 2x striebro, 1x bronz, 2x zemiak