tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Majstrovstvá SR v terčovej lukostreľbe 2014, Veľké Zálužie13-15.9.2014
Vrchol sezóny na ktorý sme sa všetci pripravovali. Nedá sa povedať, že by nám vyšiel podľa našich predstáv, ale nejaký ten cenný kov sme predsalen vybojovali.

Ten najcennejší pre nás v kategórii mladší žiaci vybojoval Adrián a stal sa Majstrom SR v terčovej lukostreľbe. Obhájil teda post najlepšieho v kategórii po zisku Slovenského pohára. Lea síce na stupeň víťazov nevkročila ale v kvalifikácii opať strelila viac ako 500 bodov.
Medzi kadetmi sme mali Filipa a Tomáša, po kvalifikácii bol Tomáš druhý a Filip štvrtý. Obaja si strelili osobák, Tomáš 615 a Filip 542 bodov. Slovenský rekord to síce nie je ale aj to sa počíta :) Po elimináciách sa trocha premiešalo poradie. Ani jeden z našich sa do finále neprebojoval a o bronzovú medailu museli spolu bojovať v malom finále. Z tohto súboja vyšiel štastnejší Tomáš a Filipovi ostal zemiak do ruky.
No a zostali len naši muži, tam sme mali 4 zástupcov. Po kvalifikácii to vyzeralo takto : 1,2,3,4, Matúš, 6,7,8, Radim, Andrej, 11,12........19, Mišo,21 ...... 30 (Ten koniec len preto aby bolo jasné kolko bolo celkovo mužov :) ) No a v elimináciách sme veľa škody nenarobili, jedine tak sebe. Do 16ky sa prebojovali všetci Suchovania. Do top8 už to nebolo také ružové. Tam už prešiel iba Matúš, tak isto aj do top4. Tam narazil na Juraja Duchoňa, (SPOILER ALERT!) neskoršieho víťaza kategórie. Ako ste si mohli domyslieť, do finále cez neho nepostúpil aj keď iba na rozstrel. Rozstrel tiež rozhodol aj o tom, že pre Matúša zostal tiež iba ten zemiak.
Zaplať pán Boh, strielali sa aj družstvá. Tie aspoň trocha rozveselili našich mužov. Po kvalifikácii bol náš tím (Andrej, Matúš, Radim) na treťom mieste. Cez Liptovský Mikuláš sme prešli poľahky 6:2. O postup do finále sme bojovali s tímom Jasov C. 6:0 pre našich. Vo finále sme čelili tímu Blue Arrows Viničné A, to už taká sranda nebola :) Naši prehrali 2:6 a tak získali cenné striebro. Oproti minuloročným MSR je to zlepšenie o jedno miesto :)

Sumár : 1x zlato, 3x striebro (družstvá), 1x bronz, 2x zemiak Suchá do toho !

User login