Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Pohár starostu obce Veľké Zálužie - 6. kolo SP

30-31.8.2014
Posledné kolo SP sa konalo vo Veľkom Záluží, po R1 sme to mali kúsok. Účasť 7 strelcov.
Chrobáci - nič.
Mladší žiaci - Adrián v kvalifikácii 1. miesto so 609 bodmi a tak isto aj po elimináciách. Lea tretia s 511 bodmi a tiež sa jej umiestnenie po elimináciách nezmenilo.
Kadeti - Tomáš 534 bodov a štvrté miesto, Filip 527 bodov a k tomu piate miesto. V eliminačkách sa moc karty nepremiešali ale aj tak si Tomáš vybojoval aspoň to tretie miesto, Filip si nechal piate. Muži - tentokrát bez Andreja, bol v prechode :) Radim bojoval o finálne umiestnenie v SP a tak sa s 625 bodmi kvalifikoval ako prvý. Matúš to už až tak nepotreboval a strelil na neho chabých 591 bodov, 5. miesto. Mišo sa s 540 bodmi usadil na 10tom mieste. V najsilnejšej kategórii sa to trocha premiešalo, Radim nakoniec tretí, čo mu stačilo "iba" na tretie miesto v SP. Matúš sa ešte trocha prepadol, na 6. miesto ale stále mu zostalo to prvé v SP. Mišo naopak trocha poskočil na 7. miesto.
Veľká medailová žatva to nebola, zachránili to hlavne naši mladší žiaci. Ale aj tak, 7 strelcov - 4 poháre.

Vyhodnocal sa teda aj ten bohate oceňovaný, vysoko dôležitý a celoročne navštevovaný Slovenský pohár v terčovej lukostreľbe pre rok 2014. Chrobáci
Ester skončila v najmladšej kategórii hlavne vďaka jej neúčasti na viacerých súťažiach štvrtá.
Mladší žiaci
Lea tesne o jeden jediný bodík skončila nakoniec tiež štvrtá ale jej snaha a zlepšenie ku koncu sezóny napovedá k dobrým výsledkom. Adrián so solídnym predstihom vyhral Slovenský pohár. Uráá. Snáď to tak pôjde aj o rok medzi staršími žiakmi :)
Kadeti
Chalani skončili tiež paŕ bodov pod čiarou, resp pod stupňom víťazov. Tomáš štvrtý a Filip piaty. Hlavne že okúsili konkurenciu a o rok budú konkurencie schopnejší. :)
Muži
Dobrá vizitka pre Suchú, štyria naši skončili v najlepšej desiatke. "Najhoršie" bol na tom Mišo, ten sa ustálil na 9. mieste. Andrej o kúsok lepšie. siedmy. Radim s bronzom na krku tretí a Matúš so zlatom asi tiež na krku prvý a teda víťaz SP.
Ako som už písal SP je bohate oceňovaný. Každý umiestnený v SP dostal presne taký istý pohár ako aj hocktorý iný strelec, ktorý sa zúčastnil čo i len jediného kola a to tohto posledného. Stačilo skončit na stupni víťazov. Pre tých čo váhajú nad významom tejto rozvitej vety, Áno, posledné kolo bolo rovnako ocenené ako celý SP. Aby som nekrivdil, deti dostali nejakú tú reklamnú šnúrku na krk a igelitku. Dospelí nedostali chudáci ani len to.

Gratulujeme strelcom LK Suchá nad Parnou a aj všetkým ostatným k umiestneniam. Suchá do toho !!! .