tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Liptovský pohár - 5. kolo SP16-17.8.2014
V polovici augusta sme vycestovali do Liptovského Mikuláša. Konalo sa tu už piate, predposledné kolo SP a zároveň aj Memoriál Miroslava Michalca. Počasie nemalo na výsledky zlý vplyv takže padol aj nejaký ten osobáčik.

Náš jediný chrobák zostal doma, takže tam sme vyšli naprázdno.
Mladší žiaci ale vycestovali s nami. Naša jediná žena v bojovom poli, Lea, skončila v kvalifikácii s 455 bodmi tretia. Adrián s 586 bodmi, neohrozene na čele SP, prvý. Aj keď boli v kategórii traja, eliminácie im dovolili strielať. Malé bezvýznamné plus pre organizátora :) Eliminácie moc karty nezamiešali, stav zostal nezmenený. Adrián prvý, Lea tretia.
Kadeti to moc nevychytali. Bez účasti olympionika Baláža sme od nich čakali popredné priečky, ale asi to na nich vyvinulo priveľký tlak a preto skončili na chvoste. Tomáš s 556 bodmi tretí a Filip so 453 bodmi (uff) štvrtý. Filip asi veľa brigádoval cez leto :) Ani v tomto prípade sa po elimináciách nič nezmenilo, Tomáš tretí a pre Filipa zostala iba krumpla. Nevadí-í-í nevadí.
No a ideme na ten osobák. Medzi mužmi Radim prevzal opraty, keďže Andrej s Matúšom boli po takmer dvojtýždňovej dovolenke. Radim sa vyhecoval do bojov o SP a s 625 bodmi (to je ten osobák, gratulácie) skončil prvý. Matúš dal 606 bodov a to mu stačilo na tretie miesto. Andrej s 515 bodmi dvanásty. Andrej sa cez prvé kolo neprebojoval takže skončil pred bránami štvrťfinále. Tam ale prešiel aj Matúš aj Radim. Radimovi ale neprišiel ani jeden z možných súperov a preto mal postup do semifinále viacmenej zadarmo, resp. za ten nástrel v kvalifikácii. Matúš suverénne postúpil tiež a tak isto aj do finále. Tam sa stretol s Radimom ktorý postúpil tesne po rozstrele. Suchovské finále sme tu ešte nemali :) Za stavu 4:4 rozhodoval posledný šíp, ktorý lepšie zvládol Radim a preto zaslúžene skončil prvý. Matúš teda, ako ste si mohli už domyslieť, skončil druhý.
Želiezko v ohni bol ešte náš veterán Rudo. Ten si dal tiež osobák 226 bodov (keďže ešte 2x60m nestrielal) a skončil tretí. Eliminácie nestrielali a preto aj tretí zostal.
O Memoriál Miroslava Michalca teda súťažili dvaja naši strelci. Ani jeden žiaľ nevyhral, aj keď Adrián to skoro mal. Nabudúce to už dáme.

Summa summarum : 8 strelcov - 2x zlato, 1x striebro, 3x bronz

Vivat LK Suchá nad Parnou !

User login