tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

Pohár starostu obce Viničné - 1. kolo SP26-27.4.2014
Vonkajšia sezóna sa začala. Na prvé kolo sme necestovali ďaleko. Vo Viničnom sme očakávali upršané a veterné počasie. Našťastie bolo v sobotu iba zamračené a takmer vôbec nefúkalo, dá sa povedať, že pre mnohých ideálne počasie na strieľanie. Tentokrát sme mali zastúpenie v troch kategóriách. Medzi mladšími žiakmi nás reprezentovali Lea a Adrián. Lea nastrieľala 466 bodov, čo je na prvý pretek fajn, a kvalifikovala sa na štvrté miesto. Adrián bol o niečo lepší, s 571 bodmi bol druhý. Filipovi s Tomášom chýbala medzi staršími žiakmi konkurencia a preto sme sa rozhodli, že pôjdu o kategóriu vyššie, medzi kadetov. Tam sa vôbec nestratili. Tomášovi sa darilo viac, strelil 586 bodov čo je super štart do sezóny, kvalifikoval sa ako druhý. Filipovi veľmi prvá polka nevyšla, ale potom to trocha napravil, 506 bodov a v prvý deň preteku piate miesto. Medzi mužmi sme ukázali silu. Radim nemal síce svoj deň, ale stále sa udržal v top10. Strelil 566 bodov a v kvalifikácii skončil deviaty. Andrejovi išla karta, osobák si prekonal o niekoľko desiatok bodov a získal si rešpekt súperov. Zároveň si strelil limit do reprezentácie. 608 bodov a štvrté miesto. Matúš si tiež strelil osobák, celý pretek sa držal v čele štartového poľa a nakoniec tam aj zostal. 630 bodov a prvé miesto v kvalifikácii.

Na druhý deň sme mali eliminácie. Začneme znova od najmladších. Lea si musela postup medzi štyroch najlepších vybojovať a to sa jej žiaľ nepodarilo. Na súpera mala ale prehrala 6:2. Adrián mal miesto v top4 isté, o postup do finále sa pobil s domácou strelkyňou. V súboji ťahal za kratší koniec a postúpil iba do boja o tretie miesto(asi je ďzentlmen :) ). Tam už nenechal nič na náhodu a súpera poľahky zdolal 6:0. Takže bronz pre Adriána, Lea piata. Naši novopečení kadeti sa zas ukázali. Filip v prvom kole schytal strelca z Kežmarku. V napínavom súboji o postup do štvorky sa na naše šťastie tešil Filip (6:4). O postup do finále teda bojoval aj Filip aj Tomáš. Prvý menovaný dostal najlepšieho strelca medzi kadetmi. Nenechal sa ale zahanbiť, síce nevyhral ale uchmatol mu 2 set body :) Po prehre 2:6 išiel do boja o bronz, ktorý nakoniec aj získal keďže v malom finále vyhral 6:0. Tomáš vďaka lepšiemu umiestneniu z kvalifikácie dostal slabšieho súpera. S tým si hravo poradil (7:1) a išiel do finále. Tam ale aj on narazil na Baláža a aj keď nestrieľal zle, prehral 0:6 a musel sa uspokojiť so striebrom. Takže striebro pre Tomáša a bronz pre Filipa. V najsilnejšej kategórii postupovalo do boja o medaile 16 najlepších. Matúš dostal teda 16teho strelca z kvalifikácie a bez problémov prešiel do ďalšieho kola(6:0). Andrejov súper ani nedorazil (to asi kvôli tomu rešpektu o ktorom som už písal :) ) takže bojoval sám so sebou. Našťastie vyhral a tiež postúpil. :) Radim mal najťažšiu pozíciu ale cez noc vyladil luk a strieľalo mu to oveľa lepšie ako v sobotu :) Takže po výhre 6:0 tiež išiel ďalej. Andrej narazil v ďalšom kole na najskúsenejšieho strelca medzi mužmi(Majerčík) a ten svoje skúsenosti aj zúrokoval. Nášmu strelcovi sa nezadarilo a po prehre 0:6 mohol už iba fandiť. Matúš a Radim museli súperiť o postup do top4 spolu. Súboj bol vyrovnaný, za stavu 4:4 rozhodoval každý výstrel. Po prvých dvoch vyhrával Radim 20:19 ale posledným šípom si dal tesnú osmičku a nakoniec prehral o jeden bod(29:28). Matúš mal ako favorit namále :) V ďalšom kole čelil Majerčíkovi. Ďalší tesný súboj v ktorom žiaľ náš strelec prehral 4:6 a mohol zabojovať iba o bronz. Ten sa mu aj podarilo vybojovať, keď porazil Polakoviča 7:3. Takže ďalší bronz do nášho klubu získal Matúš, Radim šiesty, Andrej ôsmy.

Výborný prvý pretek v sezóne pre náš klub. Suchá do toho !

User login