tile_image
Podporte náš klub darovaním dvoch percent z dane.
Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

MSR dospelých - Viničné29-30.3.2014
Halovú sezónu sme zakončili(aspoň dospelí) tento víkend vo Viničnom, myslím že aj celkom úspešne :)

Vo veľmi silnej kategórii mužov štartovalo celkovo 48 strelcov. Z LK Suchá nad Parnou štartovalo tradičné trio Andrej, Matúš a Radim a pridali sa k nim aj naši starší žiaci Filip a Tomáš. Do bojov o medaile postupovalo z kvalifikácie 32 strelcov a našim sa podarilo postúpiť. Najlepšie si počínal Radim, strelil 559 bodov a do eliminácií postupoval zo šiesteho miesta. Matúš si strelil "out" a preto skončil v kvalifikácii na 9. mieste s 554 bodmi. Výborne si počínal Tomáš, ten si v silnej kategórii strelil osobák, 544 bodov a do rozstrelov išiel z 13. miesta. Troška nižšie sa umiestnil Andrej, ktorý si strelil 530 bodov a to stačilo na 23. miesto. Na chvoste postupujúcich sa umiestnil Filip s 516 bodmi na 29. mieste, v druhej polke si strelil dva outy, dovtedy sa držal v prvej 15ke.

Po kvalifikácii sa konala súťaž družstiev. Nášmu klubu, sa aj vďaka našim priateľom z Jasova, podarilo poskladať 2 družstvá. Prvé zastupovali Andrej, Matúš a Radim a to druhé Filip, Tomáš a Marek Guman(TJ AC Jasov). Naše druhé družstvo čelilo hneď v prvom kole družstvu LK Bratislava. Zo začiatku sa naši držali ale po pár nevydarených výstreloch sa im súper vzdialil a tak nakoniec prehrali. Družstvo LK Suchá nad Parnou 1 malo lepšie umiestnenie z kvalifikácie (4. miesto) a tak v prvom kole dostali Sláviu Právnik Bratislava. Naši strieľali výborne a tak bez väčších problémov postúpili medzi 8 najlepších. Tam sa stretli s družstvom z Liptovského Mikuláša. Bol to napínavý súboj ale aj z toho naši vzišli víťazne. O postup do finále museli zabojovať proti družstvu TJ AC Jasov. Súboj bol vyrovnaný, naši si do tretej sady vybudovali niekoľko bodový náskok. V poslednej sade dali strelci z Jasova 59 bodov zo 60, ale naši nezaváhali a vďaka 5 bodovému náskoku im stačilo v poslednej sade aj 56 bodov na to aby postúpili do finále. Vo finále sa stretli s Blue Arrows Viničné 1. V druhej sade Matúš strelil bohužiaľ out, keď príliš dlho držal natiahnutý luk a takýto výstrel už nemá veľké šance na dobrý zásah. Po tejto sade ale aj tak naši strelci prehrávali iba o 1 bod. V tej ďalšej sade prišlo ďalšie nešťastie, Radimovi ostalo na posledný šíp málo času a pár sekúnd pred odpískaním mu "ušla" tetiva a znamenalo to ďalší out pre našich. Po tomto už Viničiari dostali krídla a bez problémov získali zlato. Takže naši, spočiatku smutní z výsledku, získali striebro. Parádny úspech pre náš klub :)

Na druhý deň sa konali eliminácie jednotlivcov. Filip postupoval z nevýhodnej pozície, čo znamenalo, že dostal silného súpera. Šťastie pri ňom nestálo a preto ďalej nepostúpil. Zato pri Tomášovi šťastena stála :) Jeho súper sa na vyraďovačky nedostavil a preto postúpil bez boja :) Aj tak by ho Tomáš vyradil. V ďalšom kole dostal Filipovho súpera cez ktorého sa nepodarilo postúpiť ani Tomášovi, aj keď ho celkom potrápil. Na ich prvý pretek medzi dospelými pekný výkon. Andrej dostal tiež veľmi silného súpera z Viničného. Za stavu 4:0 síce stiahol na 4:2 ale v ďalšej sade už nepochodil a súťaž musel opustiť. Matúš sa poľahky dostal cez prvého súpera, ale v druhom súboji čelil neskoršiemu víťazovi MSR z Viničného. Súboj bol vyrovnaný, za stavu 2:2 prišlo k dvom remízam, ku ktorým prispeli aj hrubé šípy Matúšovho súpera :) V rozhodujúcej sade si dal Matúš sedmičku a ani dve desiatky, ktoré potom strelil, ho nezachránili. Zo súťažou sa musel teda tiež rozlúčiť. No a nakoniec Radim. Ten cez prvého súpera prešiel celkom v pohode, 7:3. Do "osmičky" sa mu podarilo dostať bez problémov, 6:0. O postup medzi štyroch najlepších musel zabojovať so "Strelcom rok 2013", ale ani ten ho nezastavil. 6:2. Pred bránami finále sa stretol s Mirom Duchoňom z Jasova. Po dvoch sadách Radim prehrával 0:4 ale aj vďaka podpore členov nášho klubu dokázal zdramatizovať stav na 3:5. V poslednej sade Radim potreboval vyhrať aby išiel súboj do rozstrelu, 28 bodov mu ale stačilo iba na remízu a tak prehral 4:6. Do boja o bronz nastúpil proti Dubašákovi z Viničného. Súboj bol napínavý ako guma na trenkách. Za stavu 4:4 ale Radimovi prvý výstrel nevyšiel a prehral v pomere 27:29 (tiež tam zavážili hrubé šípy jeho súpera :) ) Radim teda nakoniec skonči na nepopulárnom štvrtom mieste. Aj tak veľký úspech spomedzi 48 strelcov.

Nespokojní byť nemôžeme. Radim sa dostal medzi štyroch najlepších a naše družstvo získalo striebornú priečku, čo znamená že sú vicemajstri Slovenska v halovej luskotreľbe pre rok 2014 :) Teraz už len držať palce našim deťom na MSR mládeže vo Viničnom, ktoré sa konajú už túto sobotu, 5.4. Suchá do toho!

User login