Ďakujeme!
Stiahnite si tlačivo tu

5. kolo SP - 2. kolo Pohára starostu obce Viničné

22.2.2014
Tento víkend sme sa zúčastnili ďalšej súťaže vo Viničnom. Bolo to piate kolo Slovenského pohára a zároveň druhé kolo Pohára starostu obce Viničné (ďalej len PSOV). Za LK Suchá nad Parnou bojovalo o poháre tentokrát iba 6 strelcov.

Medzi chrobákmi sme nemali zastúpenie, Ester sa nemohla zúčastniť. Aj tak ale skončila v celkovom hodnotení PSOV na treťom mieste keďže dvoch kôl sa v tejto kategórii zúčastnili len dvaja strelci. Organizátor sa ale kvôli tomu rozhodol vyhodnotiť iba prvé dve miesta, preto sme pre Ester pohár nedostali. Je to škoda, určite by ju potešil. Podľa môjho názoru mala byť vyhodnotená, keďže sa umiestňovalo podľa celkového nástrelu z dvoch kôl a nikde nebolo uvedené že je potrebné sa ich zúčastniť oboch. No čo už ... Medzi mladšími žiakmi si obaja naši strelci dali osobák. Lea strelila 354 bodov a skončila na nepopulárnom štvrtom mieste, aj keď v prvej polovici si držala tretiu priečku, no nakoniec to nevyšlo. Ale aspoň ten osobáčik potešil :) Adrián si strelil 535 bodov a skončil druhý, 10 bodov za prvým. Zase si vylepšil svoje osobné maximum. Super, len tak ďalej! :) V celkovom hodnotení PSOV skončil na druhom mieste a pridal do zbierky ďalší pohár aj s medailou. Medzi staršími žiakmi sa nič závažné nestalo. Chalani nedali súperom šancu. Zase sa držali pri sebe a na konci sa z víťazstva tešil Filip, ktorý si tiež strelil osobák 528 bodov. Tomáš dal tentokrát 505 bodov, druhá polka sa mu nepodarila ako tá prvá. Ale aj tak super :) V PSOV skončil teda Filip na prvom mieste a Tomáš na druhom. Medzi mužmi tentokrát iba vo dvojici. Andreja totižto skolila choroba tak radšej ležal doma :) Rado strieľal pekne, držal sa na popredných priečkach ale pár slabších výstrelov ho nakoniec posunulo nižšie. Strelil ale aj tak pekných 543 bodov a skončil na 9. mieste. S osobákmi sa roztrhlo vrece a jeden sa ušiel aj Matúšovi. Ten v napínavom súboji o prvé miesto nastrieľal 565 bodov a umiestnil sa na treťom mieste. Druhý mal rovnaký nástrel ale o jednu desiatku viac, štvrtý strelil tak isto ale mal zas o dve desiatky menej :) Škoda tej 25ky v predposlednej sade, inak by to bolo prvé miesto. Keďže na prvom mieste skončil strelec z Rakúska, do Slovenského pohára si Matúš pripísal druhé miesto. V PSOV skončil na jeho vlastné prekvapenie, keďže strelil v prvom kole iba 548 bodov, na treťom mieste.

Super výsledky, len tak ďalej. Suchá do toho !